
Actele cu cip – p. Teologos
1 iulie 2025
Gânduri care distrug sănătatea mentală a bărbatului – p. Moise McPherson
2 iulie 2025Urmăriți un amuzant dar de fapt trist material în care părintele Moise reacționează la o serie de clipuri în care sunt prezentate diverse atitudini legate de problema masculinității.
Vizionare plăcută!
Powered by RedCircle
Un preot reacționează la TikTok-uri feministe – p. Moise McPherson
Astăzi, producătorii mei m-au pus să mă uit la videoclipuri despre feminism pentru a întări feminismul care este deja în corpul meu și pentru a-l aduce la cea mai puternică formă posibilă. Așa că începem cu primul clip.
– Bine, dar ascultați-mă. N-ar fi oo nebunie dacă bărbații ar fi meniți să se supună femeilor, iar femeile ar fi menite să protejeze și să-i întrețină și de aceea suntem atât de bune la asta? Patriarhatul ne-a convins că avem nevoie de bărbați să facă asta, astfel încât să se simtă necesari, iar noi să ne simțim neputincioase? N-ar fi o nebunie?
– N-ar fi o nebunie dacă cineva ar intra prin efracție în casa mea și m-aș ascunde sub pat și i-aș spune soției mele să mă protejeze? N-ar fi o nebunie? Pentru că eu nu îmbrățișez patriarhatul. Deci aș trimite-o pe ea să se lupte cu hoții iar eu mă ascund în dormitor. N-ar fi o nebunie? Așa cum s-a făcut întotdeauna în fiecare civilizație antică, când bărbații trimiteau femeile din fața războiului pentru a le proteja de națiunile vecine și de invadatori. N-ar fi o nebunie?
Răspuns: „Tu și soțul tău ați avut probleme din cauza masculinității lui toxice timp de 5 ani și el a înțeles în sfârșit”.
Am primit un videoclip destul de ciudat, pe lângă barba îndreptată și picioarele împletite pe podeaua băii. Știi ce vreau să spun? Adică, ai intrat acolo, ai instalat camera și te-ai asigurat că sunteți în cadru, și că filmați din unghiul potrivit, apoi să faci o față tristă și sentimentală și să te prefaci că ești pe punctul de a plânge, pentru că masculinitatea ta a fost atât de rea în toți acești ani. Adică, hai, asta e patetic. Asta nu e o căsnicie adevărată. O căsnicie adevărată se bazează pe dragoste și încredere și scuze foarte sincere și reale. Nu ar fi asta o nebunie? Nu e vorba de a crea conținut de postat pe Instagram, unde umilești unul dintre partenerii din relație. Poate că acesta e, pentru amândoi, un comportament narcisist, unde amândoi au nevoie de validarea internetului pentru că au o relație disfuncțională. Îmi pare rău, dar nu așa trebuie să te comporți. Următorul.
„O să am nevoie să repeți. Ce ai spus?” „Eu sunt în bucătărie, unde îmi e locul.” „Da!”
Acesta e modul soțului de a arăta că este supus soției sale, purtând ochelari cu imprimeu de leopard și acceptând abuzul ei… Cred că acesta e un mod complet pe dos de a privi relațiile. Adică eu credeam că feminismul înseamnă egalitatea între toate muncile, dar se pare că nu este așa, pentru că în momentul în care soțul spală vasele, el trebuie să considere asta ca pe ceva ce el merită ca pedeapsă sau ceva de genul ăsta, iar ea trebuie să facă un videoclip batjocorindu-l pentru că a făcut-o. Foarte ciudat. Dau nota 1 din 10 la asta pe tema feminismului. Ei bine, realitatea căsniciei. Doamne, ai milă!
„Când copiii se bat tot timpul, sunt jucării peste tot, TV-ul e dat tare, un câine latră, soțul strănută mereu și ție îți e dor să fii femeie ușoară.”
Asta e cea mai dureroasă de urmărit. Mă întristează sincer, pentru că dacă ai o familie, știi că soția este inima familiei, ea este centrul afecțiunii tuturor, toată lumea o iubește, ea este cea mai bună, iar această femeie a luat toată afecțiunea aceea și, practic, a spus că nu o vrea și că ar prefera să trăiască un stil de viață în care oamenii o tratează ca pe un gunoi, decât să o trateze ca pe centrul lumii. E ciudat. Sincer, îmi pare rău pentru această persoană, are ceva în neregulă cu ea. În Grădina Vieții, nu fi o curvă.
– Am făcut vasectomie la 20 de ani. Salut, sunt Tristan, am 21 de ani am făcut o vasectomie.
Această decizie e ridicolă, dar am raționamentele mele și le susțin complet și iată-le. Pe primul loc. Am deja un copil. Cam ridicol să ai deja un copil la 21 de ani, probabil iresponsabil. – Cred că el subliniază de două ori în videoclip până acum că e ridicol. Ideea de a avea 20 de ani și de a fi produs un urmaș e absolut ridicolă. Nu a existat în istoria omenirii un bărbat care să fi considerat asta un standard al împlinirii în viață. Așa cum a spus, nu e suficient de bărbat pentru a face față mai multor copii. Practic, și-a eliminat capacitatea de a fi bărbat. Parte din a fi bărbat înseamnă a fi roditor și a te înmulți și a umple Pământul. Și, dacă nu te poți reproduce ca bărbat, știi, uneori se întâmplă asta fără a fi sub controlul oamenilor, dar să te supui voluntar acestui lucru, pentru că nu poți face față responsabilităților masculinității la 21 de ani? Am senzația că în 3 sau 4 ani se va uita înapoi la asta și va realiza cât de copilăresc și de prostesc e.
„Acești bărbați au plătit 10.000 de dolari la un refugiu al masculinității.”
10.000 de dolari? Omule!
„Dragă, mi-am curățat sufletul și am plâns.”
Ha-ha-ha! Sunt ca o grămadă de bebeluși mari laolaltă în piscină. Sunt toți atât de triști. Eu nu pot, creierul meu nici măcar nu poate începe să-și imagineze să am acești bani și să îi cheltuiesc așa… Dacă mi-ar plăti 10.000 de dolari să merg să plâng într-o piscină cu o grămadă de alți bărbați… Nu ar fi o nebunie? Aș refuza 100% oferta asta. Asta e dincolo de absurd. Acesta este sfârșitul lumii, sfârșitul comportamentului social. Oamenii și-au pierdut complet orice profunzime, adică simțul suferinței, masculinitatea, orice, până la punctul în care toți vor să sară în piscina Kitty împreună, se adună, se întind pe spate și sunt ținuți în brațe de alți bărbați ca și cum ar fi mama lor, apoi plâng și se vaită în timp ce se holbează la cer. Adică, asta e o criză existențială. 10 puncte din 10.
– Îmi pare rău dacă sunt masculină, dar am fost forțată să fiu masculină. Când eram căsătorită sau când eram în relațiile mele anterioare și bărbatul nu purta pantalonii eu trebuia sa-mi dau fusta jos și să port eu pantalonii în relație. Dacă un bărbat nu poate să apară și să fie bărbat Alfa, atunci ghici ce? O femeie trebuie să fie acel Alfa.
– Da, deci câteva lucruri care te lovesc imediat. Primul este că ea este îmbrăcată ca un bărbat, deci ironia faptului că de fapt ea poartă pantaloni și o cămașă cu guler și este îmbrăcată ca un bărbat nu este accidentală. Aceasta este energia ei. Mai spune că a avut relații și a fost căsătorită cu bărbați Beta. Deci aceasta este o rutină a relațiilor în care s-a angajat, să găsească bărbați slabi, astfel încât ea să poată juca rolul de Alfa. Ea dă vina pe bărbați în mod ironic, dar nu o auzi spunând că a căutat bărbați puternici.
Ceea ce găsim în societatea de astăzi este acest tip de tragedie constantă, și anume că femeile vor bărbați puternici „teoretic”, dar ajung să aleagă bărbați foarte slabi și, așa cum am văzut în clipul anterior, bărbați care caută să facă vasectomii, care nu vor copii, nu vor responsabilități, vor să se agațe de copilărie, vor doar să se joace în viață. Acesta este un fel de decădere a civilizației occidentale acum, pentru că totul în civilizație este construit pe celula familiei, iar dacă soții și soțiile nu pot avea copii evlavioși, întreaga societate se va prăbuși. Dar nu pot avea copii evlavioși dacă nu au o căsnicie evlavioasă. Așa că ai nevoie de bărbați puternici care vor să fie lideri, vor să aibă copii și vor să-și întrețină familia, iar noi pur și simplu nu avem așa ceva astăzi.
Ceea ce am învățat astăzi de la bărbații emasculați este că lacrimile lor vor provoca un al doilea mare potop și vor îneca întreaga societate. Toată lumea va muri. Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Pomelnice online și donații
Doamne ajută!
Dacă aveți un card și doriți să trimiteți pomelnice online și donații folosind cardul dumneavoastră, sau/și să susțineți activitatea noastră filantropică, inclusiv acest site, vă rugăm să introduceți datele necesare mai jos pentru a face o mică donație. Forma este sigură – procesatorul de carduri este Stripe – leader mondial în acest domeniu. Nu colectăm datele dvs. personale.
Dacă nu aveți card sau nu doriți să-l folosiți, accesați Pagina de donații și Pomelnice online .
Ne rugăm pentru cei dragi ai dumneavoastră! (vă rugăm nu introduceți detalii neesențiale precum dorințe, grade de rudenie, introduceri etc. Treceți DOAR numele!)
Mai ales pentru pomelnicele recurente, vă rugăm să păstrați pomelnicele sub 20 de nume. Dacă puneți un membru al familiei, noi adăugăm „și familiile lor”.
Dumnezeu să vă răsplătească dragostea!

1 Comment
Dada,
adulții imaturi ! Trist!
” Vor doar sa se joace în viața” …
🍄🌞🐱🦄🦉🦋🎡⛱️🛖🌺🍄
Zâne:
De ex: Anglia:
In mediul Corporatist din UK …erau mereu petreceri (partyuri) gen de „team-building”, sau colege purtau la office „Aripi de zâna” , e un trend ..”FAIRYCORE 🙄🤕(In occident zânele vin / trăiesc în RAI (paradis)
„Fairy Girls from Paradise are in the streets of Europe Come check this out #ytshorts #shorts #italy” pe YouTube
https://youtube.com/shorts/-hD0PrBtq_E?si=M6GD8A12sfTrITv1
Fabricăm – Aripi de zână fairycore – am această pereche de câțiva ani și sunt atât de distractive de purtat cu rochii! Am făcut această rochie de zână special pentru a se potrivi cu aceste aripi 🦋 și cred cu siguranță că trebuie să fac mai multe ținute de zână în viitor! – #
În occident zânele vin / trăiesc în RAI (paradis)
„Fetele Zânelor din Paradis sunt pe străzile Europei – Veniți”!
––
Trotinete:
🎡🛴🛴🛴
😁 In Franța, multe d-soare ( 25_ 30 ani) sunt Îngrozite când posibilii viitori iubiți , sosesc la întâlnire (rendez-vous) călare pe:
TROTINETE !